Typy materiálů

Spunbond

Vstupní surovina: nejčastěji 100% polypropylen

Netkané textilie typu Spunbond, známé na trhu pod obchodními názvy Lutrasil, Corovin či Pegatex, jsou dodávány v rolích v gramážích od 10g/m2 do 150g/m2 a šířkách od 30 do 320 cm, přičemž základní šíře je 160 cm. Nejširší spektrum je dodáváno v barvě bílé (barevná provedení jsou dodávána standardně od gramáže 50g/m2).

Vpichované netkané textilie

Vstupní surovina: polypropylen, polyester, polypropylen/polyester
Vpichované netkané textilie jsou dodávány v rolích, nejčastěji v gramážích od 70g/m2 do 300g/m2 v různých barvách (bílá, béžová, šedá, hnědá, černá) a šířkách na přání zákazníků.

Vpichované netkané textilie mohou být dodávány ve třech různých provedeních:

T1 - jedna strana hrubá, druhá hladká - tepelné pojení jednostranné (nejpoužívanější). Výborné mechanické vlastnosti při zachování příznivého povrchu jedné strany hrubé.
T - obě strany hrubé - materiál je nejméně slisovaný, je nadýchanější. Mechanické vlastnosti nedosahují takových hodnot, jako u materiálu v provedení T1.
T2 - obě strany hladké - materiál je nejvíce slisovaný a vykazuje nejlepší mechanické vlastnosti.
- v nábytkářském průmyslu se vpichované netkané textilie díky své vynikající pevnosti v tahu používají na zátahy.
- další výhodou vpichovaných netkaných textilií je možnost použití jako protistrana suchého zipu (T1, T)

Lutradur

Netkané textilie Lutradur, Lutrabond a Lutradur Fine Denier jsou vyráběny ze směsi polyester / KO polyester, nebo polyester / polypropylen nebo bikomponentních vláken. Vykazují vyšší odolnost proti UV záření a ve srovnání s netkanými textiliemi vyrobenými ze 100% PP odolávají vyšším teplotám.

Lutradur nachází uplatnění nejčastěji:
- při výrobě střešních lepenek
- jako podklad pro výrobu parozábran
- při výrobě koberců
- v automobilovém průmyslu
- v obalovém průmyslu
- při výrobě různých částí čalounění a zvukových izolací

Lutradur je dodáván v rolích, v gramážích od 25g/m2 do 160g/m2 v barvě bílé, šedé, černé. Šíře výrobního zařízení je 420 cm a 515 cm. Role je možno řezat na požadované šířky.

Čalouněný nábytek a matrace V nábytkářském průmyslu se netkaná textilie používá ve velké míře, konkrétně jako: začišťovací textilie, a to buď na zadních nebo spodních… více zde Netkané textilie pro zemědělství Netkané textilie pro zemědělství prodávané pod názvy Lutrasil a Agri intenzivně ochrání saláty, ředkvičky a další kultury a podpoří jejich růst. Díky… více zde Mulčovací netkaná textilie Mulčovací netkaná textilie je ideální pro ekologické a ekonomické pěstování polních a zahradních rostlin. Je stabilizována proti UV záření, což prodlužuje… více zde Výroba na zakázku z netkané textilie V nabídce naší firmy naleznete kromě technických netkaných textilií v rolích a textilií pro zemědělství také širokou škálu produktů či polotovarů z… více zde Savé utěrky z netkané textilie Savé utěrky z netkané textilie nacházejí uplatnění ve stále více oblastech, jako jsou kosmetika, autokosmetika, zdravotnictví a další. Základem pro jejich výrobu je… více zde Netkané textilie pro AUTOMOTIVE Netkané textilie pro automobilový průmysl byly vyvinuty ke snížení hmotnosti a zlepšení akustických vlastností v automobilech. Jsou využitelné jak pro vlastní výrobu… více zde Zdravotnictví a ochranné oděvy Netkaná textilie, jakožto textilní polotovar pro výrobu jednorázových ochranných oděvů, splňuje vysoké požadavky ochrany na rizikových pracovištích, pro které je… více zde Netkané textilie pro speciální aplikace Máte specifické požadavky, jejichž splnění neumožňuje žádná netkaná textilie z naší standardní nabídky? Nevadí! Obraťte se na nás s důvěrou a s pomocí… více zde Reklama a výrobky z netkané textilie Netkané textilie nacházejí uplatnění i v reklamě. Slouží pro výrobu nejrůznějších propagačních a marketingových materiálů, jako jsou například odnosné… více zde
Zpracovávám...
Napište nám

Odesláním požadavku souhlasíte se zpracováním osobních údajů.